PRALES DĚTEM

Český pár, který před lety založil českoindonéskou rezervaci GREEN LIFE

Jsme obyčejní, ale nelhostejní lidé z České republiky, kteří se na základě osobních zkušeností a tíživých informací o stavu světové divoké přírody, rozhodli přestat nečinně přihlížet a učinili nelehký životní krok. Z konzumního způsobu života jsme přesedlali na cestu ohleduplnosti, přirozenosti a ochrany živých bytostí, které tu společně s námi žijí. Naše cesta nás zavedla až do daleké Indonésie na Sumatru, kde jsme pochopili důležitost zachování deštných pralesů a nenahraditelnost kolébky života pro naši společnou budoucnost. Jsme si vědomi reálné situace kolem nás, ale věříme, že náš osobní příklad může otevírat lidská srdce a mysl.

Milan Jeglík, Zuzana Koloušková

PRALES DĚTEM

Aktuality Green Life březen 2017

GREEN LIFE 2017

Milane, můžeš prosím dobro-dárcům projektu GREEN LIFE povědět, co je nového ve vaší rozšiřující se rezervaci na Sumatře?

Projekt se ubírá skvělým směrem a rezervace se v současné době rozšířila na 92,5 hektaru, tedy se blížíme k prvnímu zachráněnému km2 deštného pralesa. Také máme nové záběry tygra sumaterského a vypadá to na neznámého tygřího samce. Tygří komando šlape jak hodinky, tedy máme důvod k radosti z dobře odváděné práce všech našich členů.

V těchto dnech Vás příznivci Green & Blue Life mohou zastihnout v České republice, jaké máte pro svůj pobyt doma plány?

Máme připravenu dvou měsíční promítací šňůru "Milujeme Zemi", která navštíví asi 18 míst v ČR. Také jsme opět v dalším kole výchovně vzdělávacího programu NEPZ (nejbohatší ekosystémy planety země), který je určen školkám a školám v Česku a na Moravě. Na konci května nás čeká velká víkendová společenská akce v Lubenci s názvem Green Life párty, tedy máme dost bohatý program.

Pokud by případní dárci měli zájem podpořit Váš projekt, o co konkrétně máte zájem?

Nejdůležitější je zapojení lidí do záchrany pralesa a rozšiřování rezervace Green Life. Pro akční povahy máme nabídku spolupráce na podpoře tygřího komanda a pro lidi se vztahem k dětem je zde podpora vzdělávání ve vztahu k přírodě v našem vzdělávacím centru tygří dům. Co se týká projektu na ochranu oceánu, tak lze podpořit ochranu mořských želv, či čištění oceánu. Možností je spousta a každý člověk se zájmem chránit zemi si u nás najde svůj směr, z nichž každý je důležitý.

Co byl pro Vás největší úspěch v roce 2016?

Rok 2016 byl úspěšný sám o sobě. Největší radost máme asi z rozšíření rezervace a z fungující proti-pytlácké hlídky. Navíc zažíváme úžasný příběh tygrů na našem monitorovacím programu. Je toho více, co nás činí šťastnými.

Já na dálku děkuji Milanovi i Zuzce a jen doplním, že všechny podklady pro pomoc naleznete na stránkách Green Life. Pokud usuzujete, že by Vaši školu mohl výchovný program v rámci projektu NEPZ zajímat, rozhodně je kontaktujte. Nikdo Vám nedá podrobnější zprávu o stavu pralesů v Indonésii tak jako Milan a Zuzka

autorem je STEVE CUTTS

Pokud máte pocit, že je vše ohledně přírody nadsazené a není to tak zlé, jak se píše, podívejte se na animík "MAN" by STEVE CUTTS

video MAN by Steve Cutts