Všechno, co máme, je teď a tady

Udělejte to teď, budoucnost neexistuje.

Dr.Wayne W. Dyer

10.května 1940 - 30. srpna 2015


Za projektem "Na Vlně Laskavosti" jsou obyčejní lidé a jejich neobyčejná laskavost. Projekt nemá drahé logo, nestojí za ním žádná korporace a jedinou kanceláří je náš web. Žádné náklady na provoz, žádné zbytečnosti, vše jednoduše a transparentně.

Hodnota, kterou do projektu vkládáme, je čas a vlna energie radosti.Snažíme se o propojení laskavosti mezi lidmi. Součástí projektu může být kdokoliv. 

V každém člověku je ukryta laskavost, která čeká na své objevení.

Smysl projektu?

Spojení bytostí, které mají chuť projevovat laskavost a pomáhat. Z radosti a bez očekávání. Tvoříme prostor pro dobro-aktivity a vzájemnou inspiraci. Každý se může zapojit a přitom se zabývat tím, co ho baví.

Jak to funguje?

Běháte, jezdíte na kole, drtíte kolečka in-line bruslí nebo raději chodíte na procházku? Milujete jinou aktivitu,  u které se dají počítat kilometry? Stačí mít u sebe chytrý mobilní telefon či některý ze sport testerů a můžete se přidat k nám. Pokud ne, nevadí, přesto čtěte dál :-)

1. krok: Pomocí aplikace či sport testeru zaznamenáte počet kilometrů a tuto informaci nám nasdílíte Na Vlně Laskavosti. Pokud tedy například rádi běháte, stačí zaznamenat Váš běh aplikací a nasdílet. Totéž platí pokud jezdíte na in-linech, na kole nebo jdete s rodinou na výlet. Zkrátka jen zaznamenejte km a nasdílejte.

2. krok: Poté si vyberte některý z dobro-aktivních projektů a na transparentní účet projektu odešlete libovolnou částku v českých korunách. Jen vy sami si určujete kolik korun za svou aktivitu odešlete nebo komu konkrétně pomůžete. Do bankovního příkazu příjemce jen napíšete #NaVlněLaskavosti.

Projekt je určen všem věkovým kategoriím, jednotlivcům i skupinkám, všem těm, kteří rádi sportují nebo jsou prostě "Na Vlně Laskavosti". 

Do projektu se mohou zapojit i firmy a profesionální sportovci. A není potřeba se omezovat jen na kilometry. Například hokejový či fotbalový tým si dá před zápasem výzvu, že během utkání vstřelí alespoň 3 branky. Trenér či sami hráči si určí finanční částku za každou vstřelenou branku. Následný den pak tým odešle finanční částku na některý z projektů ve tvaru #NaVlneLaskavosti - FotbaloviNadsenci 300,-Kč.

Pomáhat se dá různě, třeba i tím, že si vědomě nekoupíte něco, co si třeba běžně kupujete. Dejme tomu tabulku čokolády nebo dortík v cukrárně. Nebo se třeba rozhodnete nejít na play off vašeho oblíbeného sportu, peníze za lístek můžete opět odeslat na některý z vybraných projektů ve tvaru #NaVlneLaskavosti - play off ve prospěch Prales Dětem.

Pokud si přejete projevit laskavost skrze projekt "Na Vlně Laskavosti" a nenašli jste zde způsob, který by byl pro Vás, můžete podpořit vybrané projekty jen tak nebo nám napsat Váš nápad.

Všichni dobro-dárci mohou zažádat u příslušného projektu o vystavení darovací smlouvy. Pokud přispíváte pravidelně, je pro všechny strany nejlepší vystavení této smlouvy na konci roku a to na celkovou výši daru. Na jednorázové dary vystavují projekty darovací smlouvu po vzájemné dohodě. Tvůrci webu Na Vlně Laskavosti tyto smlouvy nevystavují.

Současné Dobro-aktivity

Hynek Skůra 

Prales dětem 

Oceán dětem

Spolek Ichtyóza